bilhadi.com Soru soru cevap ver para kazan
brkdrdg
Egzema için bildiğiniz en doğal yöntem hangisidir?
Egzama genelde ellerde görülen bir rahatsızlık olarak nitelendirilebilir.Ancak genel olarak bitkisel tedavi yöntemi var mı ?

4 Cevap

Cevaben ;mehmet0007
mehmet0007
Normal Üye
25.05.2020 18:40:49
Bence en iyi ve en doğal yöntem salatalıktır. Salatalığın bir çok faydası dışında egzamayada çok iyi geldiğine inanıyorum.

clgntrgt
clgntrgt
Normal Üye
25.05.2020 18:31:41
Egzamanın kesin belirlenen bir tedavisi yoktur. Uzman doktor gözetiminde haricen kullanılabilecek kremler ya da oral yöntemle alınabilecek kapsüller egzamanın tedavisinde kullanılır. Tedaviye ek olarak birçok faydalı doğal yağlar da egzama belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.

cihan
cihan
Normal Üye
25.05.2020 16:38:46
O rahatsızlığa en iyi gelenlerin başında Aloe vera gelir. Aloe vera , iltihap giderici özelliğine sahiptir, enfeksiyonları önleyen ve cilt için faydaları çok fazladır. Onun dışında yulaf yozu da çok faydalıdır. Tıpkı aloe vera gibi iltihap ve tahriş önleyici özelliklerine sahiptir. Bu 2 yöntemi evde deneyebilirsin. Farklı olarak salatalık, beyaz dut, papatya ve zerdeçal da iyi gelir.

İsoo
İsoo
Normal Üye
25.05.2020 16:22:40
Egzama zayıf bağışıklık, kötü ruh halleri, kötü beslenme sonucunda oluştuğu için ilk önce bunlara dikkat ederek egzamanın ciltte yok olmasını sağlayabiliriz. Egzama birçok doğal yöntem olumsu sonuç verebilmektedir. Acı ve kaşıntıya da iyi geldiği bilinen yulaf tozu egzama içinde çok iyi bir doğal yöntem olarak kullanılmaktadır. Kullanımı ise şu şekilde olmaktadır : yulaf tozunu bir küvetin içine koymak ve bu suyun içinde 15 dakika beklemektedir. Egzama için bir diğer doğal yöntem aloe vera bitkisinin içinden çıkan jeli agzamanın olduğu bölgeye sürüp bekledikten sonra durulamak bunu haftada birkaç kez tekrarlamak.