bilhadi.com Soru soru cevap ver para kazan
İsoo
Akne ve sivilce için etkili olacak yüz maskeleri hangisileridir?
Akne ve sivilce için etkili olacak yüz maskeleri hangisileridir? Nasıl yapılmaktadır?

4 Cevap

Cevaben ;Karam
Karam
Normal Üye
13.06.2020 01:29:52
Ben cildimde akne ve sivilceler için yumurta maskesi uyguluyorum nu uygulamayi ilk önce ılık suyla yıkadığım cildimi kurulayip yumurtanın akını bir kaseye alıp peceteyi yumurta ın akına bulayıp cildimde yapiştırıyorum kuruduktan sonra cıkartp cildimi nemlendiriyorum

Micron
Micron
Normal Üye
10.06.2020 12:52:15
Yağlı cildi ilk olarak soda ve tuzla ovalayarak temizleyin. Temizlenen bölgeye karbonat 1-2 damla limon gül suyu aloe vera ile bir karışım yapıp akne veya sivilce olan bölgeye uygulayın. Haftada 4 sefer uyguladıktan sonra hiç birşey kalmayacaktır.

clgntrgt
clgntrgt
Normal Üye
09.06.2020 10:53:09
Sivilce bir diğer adı ile akne, yaşa ve cinsiyete bağlı olmadan ortaya çıkabilen bir cilt sorunudur. Oluşma nedenleri kişiden kişiye göre değişse de tedavisi ve sivilce oluşmaması için yapılması gerekenler genelde benzerdir. Sivilceler için en iyi çözüm öncelikle doğru cilt bakımı ve cilt tipine uygun sivilce maskelerinin düzenli olarak uygulanmasıdır. Sivilcemaskeleri; kuru ciltler, yağlı ciltler, karma ciltleriçin özel olarak üretildikleri gibi kadın ve erkeklere özel olarak da üretilebilirler. Kadınların cildi genel olarak erkeklere göre daha yağlı olduğu için kadınlar için sivilce maskeleri daha kurutucu özelliklere sahiptir. Erkeklerin cildi için üretilenler daha çok cildin nem ve yağ dengesini sağlamaya yöneliktir.

doğan
doğan
Normal Üye
08.06.2020 23:12:46
Siyah noktalarınız kendi kendinize uyguladığınız tedavilere cevap vermiyorsa ya da cildiniz aşırı hassas ya da alerjik ise muhakkak bir uzmana danışın. Düzenli yıkayın: Yüzünüzü uyandıktan sonra ve yağ birikmesini gidermek için yatmadan önce yıkayınız. Günde iki defadan fazla yıkamak cildinizi tahriş edebilir ve aknenizi daha da kötüleştirir. Cildinizi yıkarken kızartmayan veya tahriş etmeyen yumuşak bir temizleyici kullanın. Bazı akne temizleme ürünleri, P. acnes bakterilerini öldüren antibakteriyel bileşenlere sahiptir. Yağsız ürünler kullanın: Yağ içeren herhangi bir ürün yeni siyah noktalara katkıda bulunabilir. Sorununuzu daha da kötüleştirmemek için yağsız makyaj malzemeleri, nemlemdiriciler ve güneş kremleri seçin. Peeling ürünlerini deneyin: Peeling süngerleri ve maskeleri ölü cilt hücrelerini yüzünüzden alır ve siyah noktaların azalmasına yardımcı olabilir. Cildinizi tahriş etmeyen ürünler arayın. Yastık kılıflarınızı sık değiştirin: Bazı kaynaklarda yastık kılıflarını sık değiştirmenin akne ve siyah nokta ile mücadelede etkili olduğu belirtilir. Bu kaynakların iddiasına göre yağlı bir cilde sahipseniz yastık kılıflarınızda yağ ve kir birikir ve bu durum da akne gelişimi için bakteriyel ortam hazırlar. Bu riskin önüne geçmek için haftada bir kez yastık kılıflarının değişmesi yeterli olacaktır.