bilhadi.com Soru soru cevap ver para kazan
yeten444
Sosyal medya bağımlılığı nedir?insanlar üzerindeki zararları?insanların yaşamları üzerindeki etkileri nelerdir? Sizi nasıl etkilemekte .
Sosyal medya bağımlılığı nedir?insanlar üzerindeki zararları?insanların yaşamları üzerindeki etkileri nelerdir? Sizi nasıl etkilemekte .

5 Cevap

Cevaben ;hilmi
hilmi
Normal Üye
30.05.2020 00:16:23
Sosyal Medya bağımlılığı insanların İnternet üzerinde ki ağlarda sürekli aktif olması sosyal medya bağımlılığıdır.en önemli zararı insanların sosyal medyada gördüğü insanlara özenip mutsuz olması bence

kalkan78
kalkan78
Normal Üye
27.05.2020 10:19:46
Sosyal Medya bağımlılığı insanların facebook, twitter, istagram gibi sosyal ağlarda sürekli aktif olması sosyal medya bağımlılığıdır. Sosyal medya bağımlılığı çok zararlıdır. Özellikle çocuklar için daha çok zararlıdır.

İsoo
İsoo
Normal Üye
24.05.2020 12:16:25
Sosyal Medya bağımlılığı insanların İnternet ve İnternet üzerinde ki ağlarda sürekli aktif olması sosyal medya bağımlılığıdır. Sosyal medya bağımlılığı çok zararlıdır. Aile içi ilişkilerde sağlıksız bir davranış olur. Bu yüzden sosyal medyayı hayatımızda azaltalım ki çocuklarımızda bize göre davranmasınlar.

alihanagdemir
alihanagdemir
Normal Üye
23.05.2020 11:11:35
En anlam veremediğim nokta şu herkesin kendini şöhret ünlü fenomen vb. zannetmesi yani anlamıyorum bütün gün evde pembe dizileri izleyip instagramda veya tiktokta saçma sapan videolar izleyip sonra onları hayatlarına aktaran bir gençlik var şuan ve bu çok korkunç. O videolar bizim izleyip ders çıkarmamız gereken şeyler kendi kendimize şunu diyemiyoruz ; Aman ne salak şeyler bunlar ben bunu yapmayayım da kim yaparsa yapsın. Bunu kendine diyebilse insan her şey çok daha keyifli bir hal alacaktır eminim.

mehmet0007
mehmet0007
Normal Üye
23.05.2020 00:06:03
endişe verici şekilde insanların hayatını gaspettiğini düşünüyorum. farklı coğrafyalar gezmeyi seviyorum. ama yol arkadaşı seçimi konusunda ciddi sıkıntı yaşıyorum. çünkü partnerim genelde fotoğraflarını çektirip paylaşma derdinde oluyor. ben gezmek istiyorum, keşfetmek, farklı iklimlerin tadına varmak istiyorum. ama arkadaşım devamlı elime fotograf makinesi sıkıştırmaya çalışarak "böyle çek, şunla çek, burdan çek" modundan çıkamıyor. en yakın arkadaşlarımdan hep yolculuklarımda nefret ettim ben zaten. normalde yüzüne bakmadığı, hayatının kenarında kösesinde bile yer almayan insanların, onun paylaştığı fotoğrafları yahut "sahilde çay keyfisi", "akdenizde deniz sefası" durumlarını "like" lamasını, o anki keyfimize tercih etmesi yüzünden hepsinden vazgeçip, artık kendimle takılmaya karar verdim.