bilhadi.com Soru soru cevap ver para kazan
İsoo
Diş ağrısı sebebi nedir? Diş ağrısı nasıl geçer?
Diş ağrısı sebebi nedir? Diş ağrısı için doğal yöntemler nelerdir? Diş ağrısı nasıl geçer?

3 Cevap

Cevaben ;clgntrgt
clgntrgt
Normal Üye
04.06.2020 09:22:53
Dişte hissedilen ağrılar diş, dişeti ya da kemik kaynaklıdır. Öncelikle ağrının sebebi saptanmalıdır. Ağrı, çürük, iki diş arasına sıkışan gıdanın yapmış olduğu basınç, dişeti hastalıkları, dişte oluşmuş çatlaklar, dişeti çekilmesiyle açığa çıkan kök yüzeyi, minede meydana gelen aşınmalar ve hatta sinüzit gibi pek çok sebepten kaynaklanabilir. Ancak, diş ağrısının en sık karşılaşılan nedeni yetersiz ağız hijyeni varlığında gelişen derin diş çürükleridir.

Kaplan
Kaplan
Normal Üye
04.06.2020 00:20:42
Diş ağrısı daha çok yediğimiz yiyeceklerin parçacıkları diş arasına kaçması sonucu ve orada uzun süre kalıp bakteriler tarafından yok edilmesi dişlerimizin çürümesi ve ağrımasına neden olur.

doğan
doğan
Normal Üye
03.06.2020 18:17:42
Bu da belli tip bakterilerin ürettiği asidin diş minesini ve altta yatan dentin tabakasını tahrip etmesiyle diş çürükleriortaya çıkar. Bu da diş ağrısına sebep olur. Birçok farklı diş rahatsızlığı diş ağrısına neden olabilirken, en olası sebep çürüklerdir. Neyse ki, dişlerinizi çürüklerden korumak için evde yapabileceğiniz birçok şey vardır. Özellikle hassas diş etleri için ekstra yumuşak kıllara sahip olan bir diş fırçası ile dişlerinizi günde iki kez fırçalayın ve diş ipi kullanmayı unutmayın. Kontroller için diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret etmeniz de önemlidir. Bir çürük geliştirirseniz, size sancılı bir diş ağrısı vermeden önce algılanabilir ve tedavi edilebilir.