bilhadi.com Soru soru cevap ver para kazan
Kaplan
Nargile çeşitleri nelerdir?
Nargile çeşitleri nelerdir? Hangi daha güzel ve nargilenin tarihçesi nedir?

5 Cevap

Cevaben ;emrah4848
emrah4848
Normal Üye
28.05.2020 10:24:51
Limon – Portakal – Nane – Vişne – Şeftali – Muz – Çilek – Kavun – Cappucino – Kırmızı elma – Yeşil elma – Karamel – Yasemin – Vanilya – Karışık – Üzüm – Kahve – Hindistan Cevizi – Gül – Bahreyin elması – Sütlü Cappucino – Böğürtlen – Ananas – Kayısı – Damla Sakızı – Franbuaz – Bal – Mandalina – Kola – Çift Elma – Karpuz Ve Mango olmak üzeri bir çok çeşidi vardır .Hindistanda ortaya çıkan nargilenin Hindistan cevizinin içinin çıkarılıp kabuğuna bir kamış sokularak yapılmıştır

clgntrgt
clgntrgt
Normal Üye
28.05.2020 09:37:13
Cesitleri , Portakal, Nane, Karpuz, Mango, Limon, Vişne, Şeftali, Muz, Yeşil Elma, Çilek, Karpuz, Kavun, Kola, Cappuccino, Karamel, Vanilya, Hindistan Cevizi, Yasemin, Üzüm, Kahve, Nescafe, Gül, Böğürtlen, Ananas, Kayısı, Damla Sakızı, Bal, Mandalina bu sekildedir ama en ağırı çift elma diye biliyorum

bossaati
bossaati
Normal Üye
28.05.2020 03:24:40
Nargile çeşitleri burada saymakla bitmez. Anasonlusundan başlarız Lav66ya kadar gider. Güzelliği kişiden kişiye değişir çünkü ağız tadı farklıdır. Ağır nargile sevmeyenler anasondan uzak dururken ferah sevmeyenler vividentten uzak durur. Yani ağız tadıyla alakalıdır. Ama unutulmamalıdır ki nargike başlangıcı elma nane ile yapılır.

İsoo
İsoo
Normal Üye
28.05.2020 00:24:15
Nargile balkanlar, ortadoğu ve Asya kültürüne ait bir tütünlü içecek çeşididir. Nargilenin ilk olarak hindistanda bulunduğu tahmin edilmektedir. Hindistandan iranlara ve ordan da araplara ve ardından Osmanlılarda geçtiği bilinmektedir. Aslında nargile tömbeki adıyla tek çeşittir. Tömbeki ise tütünün yapraklarından konulur. Fakat tömbekiyi her yerde bulamayabiliriz. Türkiyede genellikle meyve aromalı tütünler bulunur. Bu tütünleri Elma, Portakal, Nane, Karpuz, Mango, Limon, Vişne, Şeftali, Muz, Yeşil Elma, Çilek, Karpuz, Kavun, Kola, Cappuccino, Karamel, Vanilya, Hindistan Cevizi, Yasemin, Üzüm, Kahve, Nescafe, Gül, Böğürtlen, Ananas, Kayısı, Damla Sakızı, Bal, Mandalina şeklinde sıralayabiliriz.

berkau
berkau
Normal Üye
27.05.2020 23:53:45
elma,damla sakızı,gül,ananas,mango,böğürtlen,kavun,karpuz,anason,üzüm,çilek,karamel,bisküvili ve bir çok çeşiti var benim tercihim ise anason.