bilhadi.com Soru soru cevap ver para kazan
brkdrdg
Mikrodalganın bilinen zararları nelerdir ?
Mikro dalga hakkında bildiklerinizi paylaşın.

3 Cevap

Cevaben ;hilmi
hilmi
Normal Üye
27.05.2020 19:29:25
içinde ısıttığınız yiyeceklerin besin değerlerini düşürdüğü düşünülüyor. içinde plastik kaplarda yiyeceklerinizi ısıtırsanız da plastikteki kansere yol açabilecek etkilerin yiyeceklerinize geçebileceği düşünülüyor.

clgntrgt
clgntrgt
Normal Üye
27.05.2020 08:26:09
İsviçrede yapılan klinik bir araştırmaya göre, mikrodalga fırında ısıtılmış/pişmiş süt ürünleri ve sebzeleri tüketen kişilerin kan basıncında ve kalp atışlarında değişimler görülmüş.

İsoo
İsoo
Normal Üye
27.05.2020 01:10:58
Teknoloji hayatımıza her ne kadar kolaylıklar getirmiş olsa bile bazen bunu her araç söylemeyebiliriz. Mikrodalga fırınlarda aynı şekilde hem faydasını hemde zararlarından nasiplenebileceğimiz bir teknolojik alettir. Mikro dalga fırınların içerisinde ısıyı ortaya çıkarmak ve iletmek için radyasyon üretir ve bu radyasyon yiyeceklerinde DNAsına küçük bir oranla zarar verebilmektedir. Yiyeceklerin DNAlarının zarara uğraması ile birlikte yediğimizde bizim sindirim sistemimizi de olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Sindirim sistemimizi olumsuz etkilemesiyle birlikte sağlığımız üzerinde çok etkili olumsuzluklar gösterebilmektedir. Bazı araştırmalar sonucunda mikrodalga fırın yiyeceği tüketen insanların daha çok mide ve bağırsak kanserine yakalanma riskini ortaya koymuştur.