bilhadi.com Soru soru cevap ver para kazan
normal üye
30.07.2021 22:39:40
Bilhadi.com Nedir? Ne iş Yapar?
Bilhadi.com 2019 yılında, üyelere site kazancını dağıtmak için ortaya atılmış bir fikir iken kodlaması ve tasarlanmasına karar verilmiştir. ardından uzman Tasarım ve Yazılım ekibi tarafından ince ince dokunarak yapılmış tüm testleri tamamlanmış sosyal paylaşım platformu olarak 2020 yılında ilk günlerinde yayın hayatına başlamıştır.
genel amacı, site gelirlerinin bir kısmını çok değerli üyelerine dağıtarak, insanlara bir gelir kapısı sağlamak olmuştur. üyelik ve diğer işlemler aşağıdada bahsedileceği gibi tamamıyla ücretsiz bir platformdur. ve daima bu şekilde kalacaktır.
Tüm Üyelik İşlemleri
bilhadi.com de üyelik tamamıyla ücretsizdir. bilhadi.com kesinlikle üyelerinden veya yeni üye olan kullanıcılardan hiç bir işlem için ücret istemez. web sitemizin tamamında kullanılan servisler tamamıyla ücretsizdir. üyelik satılamaz veya satın alınamaz.
üye olmak için kayıt sayfamıza giderek tamamıyla ücretsiz üye olabilirsiniz. tek yapmanız gereken, kurallara riayet etmeniz ve diğer üyelerin haklarına girmemenizden geçmektedir. normal üye olarak veya aşağıdada bahsedeceğimiz gibi referanslı üye olarak bilhadi.com'i ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.
Soru sorarak Nasıl para kazanabilirim? Nelere Dikkat Etmeliyim?
Öncelikle Bilhadi.com üyelerine soru sordurarak ve cevap verdirerek ödül verdiğini bu ödülünde sitenin gelirlerinin bir kısmı olduğunu belirtmek isterim. üyelerimize soru sorarak da cevap vererek de para kazanır. fakat soru sorarken dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar vardır. bunlar aşağıda belirtildiği gibidir;
 • Soru sormadan önce sorduğunuz soruların yayınlanması için sorduğunuz sorunun benzersiz olması gerekmektedir. bunun içinde soru sormadan önce arama yapmanızı öneririz.
 • Sorunun başlığında tek kelime, örneğin "ilişki, oyun oynamak, nedeni nedir" gibi şeylerin kullanılmaması gerekmektedir.
 • Soru sorduğunuzda para kazandıran kısım açıklama kısmıdır. açıklama kısmı düzgün ve başlıktakini tamamlar şekilde olmalıdır.
 • Sorudan para kazanmak için açıklama kısmı en az 75 karakter olmalıdır. 75 karakter üstü her karakter kazancınızı artırır. bilhadi.com de sbit bir ücretlendirme yoktur. soru sorarken ücretlendirme daha önce sorduğunuz ve yayınlanan soruların sayısı ve kullandığınız karakter sayısı ile tamamlanarak artar. bundan dolayı soru sorarken ilk sorduğunuz sorularda düşük ücretler kazanıyormuş gibi görünsede ilerde soru sordukca soru başı en az 50 kuruş ve daha fazla kazanabilirsiniz.
 • sorduğunuz sorular özgün ve daha önce sitede kullanılmamış sorular olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • gereğinden fazla kullanılan noktalama işaretleri kazancınızı artırmaz. hatta düşürür. örnek vermek gerekirse, "falanca kimdir? nerelidir ???" burada kullandığınız gereğinden fazla soru işareti size ekstra ücret kazandırmaz. kazancınızı düşürür.
 • Sorunuz Pandemi veya salgın hastalıklarla ilgili ise sorunuz yayınlanmaz.

 • Tüm bu kurallara riayet ederek ekstra kazanç sağlayabilir kendinize bilhadi.com den ek gelir sağlayabilirsiniz. unutmayın bilhadi.com üyelerin kazanması ve site gelirlerin paylaşılması için kurulmuş bir sosyal paylaşım platformudur.
Cevap Vererek Nasıl para kazanabilirim? Nelere Dikkat Etmeliyim?
Diğer üyelerin gönderdiği sorulara cevap vererek de ücret kazanırsınız. bu ücret verdiğiniz cevap onaylandıktan sonra bakiyenizde görünür. bu işlem genellikle 15 dakikayı geçmez. soru sorarken gibi cevap verirkende dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. bunlar şöyledir;
 • Cevabınızın onaylanması için soruyla tam eşleşen ve kendi şahsi fikirlerinizden oluşan cevaplar göndermeniz gerekmektedir.
 • Bilhadi.com de bulunan yapay zeka sayesinde bazı cevaplar editöre ulaşmadan direk silinir bu cevaplar genellikle internet ortamından yani başka web sitelerinden kopyalanmış içeriklerdir. eğer başka sitelerden sorunun cevabını bulup kopyala yapıştır yapıp yayınlanması için gönderirseniz, cevabınız yayınlanmaz ve bu durum kazançlarınızı etkiler.
 • Diğer üyelerin gönderdiği cevaplardan farklı göndermelisiniz. eğer diğer üyenin cevaplarının aynısı veya bir benzerini göndermeye çalışırsanız sistem bunu yakalar ve size uyarı olarak spam yaptığınızı bildirir.
 • Cevaplardan para kazanabilmeniz için en az 100 karakter girmeniz gerekmektedir.
 • Daha önce gönderdiğiniz cevapların sayısı ve gönderdiğiniz cevaptaki 100 karakterden sonraki her karakter size ücret kazandırır.
 • kazanılan ücret o anki reklam tıklamalarına bağlı olarak da belirlenir.
 • gereğinden fazla kullanılan noktalama işaretleri kazancınızı artırmaz. hatta düşürür. örnek vermek gerekirse, "falancayı tanıyorum kim olduğunu gayet iyi biliyorum !!!" burada kullandığınız gereğinden fazla ünlem size ekstra ücret kazandırmaz. kazancınızı düşürür.
 • verdiğiniz cevapların özgün ve daha önce cevap verdiğiniz soruda kullanılmamış cevaplar olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.
Referans sistemi hakkında merak ettikleriniz.
bilhadi.com siz değerli üyelerimizin getirdiği diğer arkadaş ve akrabaları sayesinde büyür. büyüdükce ise kazançlarınız artar. her getirdiğiniz üye, sitemizin gelirini artırır ve buda sizin gelirlerinizi artırır.
referans sistemi şu şekilde işler; <

referans olduğunuz üye den belirli bir ücret kazanırsınız. fakat bakiyenize yansıması için getirdiğiniz üyenin aktif olarak siteyi kullanması gerekir. her gönderdiği soruda ve her gönderdiğiniz cevapta sizede kazanmaya devam edersiniz. ve getirdiğiniz üyelerin kontrolünü profilinizden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.
-